گاز SF6 – گاز هگزا فلوراید گوگرد

(گاز SF6 – گاز هگزا فلوراید گوگرد)

گاز SF6 – گاز هگزا فلوراید گوگرد گازی بی رنگ ، بی بو ، بی اثر ، غیر سمی گاز Sulfur Hexafluoride گازی سنگین با خواص غیر معمول ، هدایت حرارتی بالا،استقامت دی الکتریک بالا و گازی با عدم ترکیب با فلزات اطراف خود می باشد.

گاز (SF6) بصورت مایع در سیلندرهای تحت فشار شارژ می شود.SF6 Gas

کاربردهای گاز SF6  به دلیل داشتن خاموش کنندگی بالا برای قطع قوس الکتریکی پر کاربرد است و این به دلیل خاصیت الکترو نگاتیو بودن ان است که قادر به جذب سریع الکترون های ازاد بوده و تحمل ولتاژهای بالا و فشارهای قوی رادر تجهیزات برقی ممکن میسازد.

این گاز بدلیل پایداری حرارتی و شیمیایی و همچنین قدرت دی الکتریکی ان موجب شده که یک عایق و خنک کننده عالی بشمار اید. از انجایی که گاز SF6 یک رسانای ضعیف جریان الکتریکی است از این رو در کاربردهای ولتاژ بالا مانند : ایستگاههای فرعی برق ، میکروسکوپ های الکترونیکی کلید ها و سوییچ های فشار قوی  و شتابدهنده های خطی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این گاز در تعیین نشتی ، برنامه های پزشکی ، الکترونیک و عملیات پوشش در ریخته گری قطعات منیزیم کاربردهای فراوانی دارد.

نکات ایمنیSF6 Gas

گاز SF6 با پتانسیل گرمایشی جهانی (GWP) بالا می باشد و اگر تخلیه الکتریکی رخ دهد بسیار خورنده و محصولات تجزیه ان بسیار سمی است. گاز هگزا فلوراید گوگرد باید در محیط خنک ( دمای کمتر از 45 درجه سانتی گراد) نگهداری شود و دور از اتش و مواد قابل اشتعال قرار گیرد. همچنین در هنگام حمل و نقل بایستی از وارد  شدن ضربه به بدنه سیلندر حاوی این گاز جلوگیری شود.

با توجه به خصوصیات این گاز تکنیکال گاز سنتر وارد کننده گاز Sulfur Hexafluoride Gas  در گرید 5.0 (99.999%) در بهترین کیفیت از کمپانی های معتبر دنیا است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *