گاز پروپان – Propane GAS

گاز پروپان – Propane GAS

گاز پروپان - Propane GAS
گاز پروپان – Propane GAS

 

پروپان (C3H8) گاز مایع بی رنگ و بسیار قابل اشتعال است . اگر چه قابلیت اشتعال پذیری کمتری نسبت به دیگر گاز های سوختی در دسترس دارد. این گاز به عنوان یک تشکیل دهنده گاز طبیعی، که توسط پالایش گاز طبیعی به دست آمده. پروپان سنگین تر از هوا است، با هر دو دمای فلش اولیه و ثانویه. این یکی از اجزای اصلی در مایع نفت و گاز (LPG) همراه با بوتان است.  میزان نسبت این گاز در گازهای LPG  در هریک از تامین کنندگان متفاوت است . همچنین خواص شعله نیز میتواند متفاوت باشد.

همچنین گاز پروپان، به طور گسترده ای در صنعت اتومبیل به عنوان سوخت خودرو و همچنین گاز محبوبی در مصارف گرمایشی صنعتی و خانگی می باشد. اگر چه ویژگی های سوختن پاک این گاز، پروپان را ایده آل برای استفاده درطیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی و کشاورزی کرده است. این خدمات عبارتند از برش اکسی پروپان و لحیم کاری، لحیم کاری مخازن، عملیات حرارتی، برش، کاغذ بسته بندی، خشک کردن محصولات کشاورزی، گرمایش انبارها ،گلخانه ها و محل نگهداری دام و طیور بکار می رود.  و همچنین برای کنترل آفات و وجین علف های هرز استفاده میشود. و در شکل خالص خود را به عنوان سوخت گاز در فتومتر شعله استفاده می شود.

گاز پروپان – Propane GAS به عنوان یک گاز تخصصی ، استفاده از آن در مخلوط های انالیزورها و کالیبره کردن ، تجزیه ، تحلیل و کنترل فرآیند در صنعت پتروشیمی مورد استفاده قرار میگیرد. گاز پروپان – Propane GAS همچنین به عنوان یک گاز مبرد و در بسیاری از مواقع به عنوان یکی از اجزای مخلوط های مبرد و به عنوان یک سوخت آئروسل استفاده شده است.  از دیگر موارد کاربرد گاز پروپان میتوان به  تولید مواد شیمیایی مختلف، تست کارایی مشعل گاز و موتورها و مخلوط های گازی کالیبراسیون، اشاره کرد .

یک دیدگاه در “گاز پروپان – Propane GAS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *