گاز هیدروژن – Hydrogen Gas

گاز هیدروژن – Hydrogen Gas

 

گاز هیدروژن - Hydrogen Gas
گاز هیدروژن – Hydrogen Gas

(قیمت گاز هیدروزن / گاز هیدروژن گرید 6 -99/9999% / گاز هیدروژن گرید4 – 99/99% / گاز هیدروژن گرید5 – 99/999% گاز هیدروژن گرید5.5 – 99/9995% / فروش گاز هیدروژن / خرید گاز هیدروژن
/ گاز هیدروژن ازمایشگاهی / سیلندر گاز با خلوص بالای هیدروؤن / قیمت گاز H2 با گرید بالا اازمایشگاهی)

گاز هیدروژن – Hydrogen Gas گازی بی رنگ ، بی بو ، بی مزه ، غیر سمی و  بسیار قابل اشتعال است . هیدروژن H2 فراوان ترین عنصر در جهان است. و در سطح زمین نیز وجود دارد به طور عمده بصورت گاز طبیعی و دیگر ترکیبات آلی ، و البته ،  (H20)یا آب.

ترکیبات  آلی مانند بیوگاز و یا زیست توده، تجدید پذیر هستند و در چرخه ما  آب را نگه می دارند . بنابراین نیازی نیست که ما در مورد منابع هیدروژن نگران باشیم که این یک مزیت نسبت به سوخت های فسیلی است .

یک تفاوت مهم وجود دارد بر خلاف سوخت های فسیلی، هیدروژن یک حامل انرژی است ، نه یک منبع انرژی . به این معنا آن که هیدروژن شبیه برق است . بنابراین، هیدروژن باید تولید. و تولید ان راهی پایدار است.

تولید هیدروژن سبز

هنگامی که سخن از تولید هیدروژن است روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد:

تولید متداول هیدروژن با استفاده از مواد فسیلی (اغلب گاز طبیعی) و فرایند اصلاح بخاراست . یک روش جایگزین برای تولید هیدروژن از مواد فسیلی، تولید هیدروژن سبز است که این شامل :

استفاده از مواد اولیه تجدید پذیر مانند زیست توده یا بیوگاز و همچنین الکترولیز آب،  نکته مهم این است که ، انرژی مورد نیاز برای چنین فرایندهایی از منابع تجدید پذیر مانند باد ، خورشید ، و غیره می آید بنابراین، این روش منجر به تولید پایدار هیدروژن است.

سوخت و تحرک هیدروژن

به طور خلاصه ، هیدروژن در سلول سوخت خودروها به این صورت عمل می کند که انرژی شیمیایی ذخیره شده در گازهیدروژن به انرژی الکتریکی از طریق یک فرایند الکتروشیمیایی تبدیل میشود .  9 لیتر آب می تواند بازده 1 کیلوگرم هیدروژن باشد . که 1 کیلوگرم هیدروژن شامل 33 کیلووات ساعت انرژی است.   انرژی لازم برای مسافتی در حدود 100 کیلومتر .

همه سوخت هیدروژن وسایل نقلیه در یک چیز مشترک هستند: تولید صفرگازهای گلخانه – جدا از بخار آب.  تنها انتشار یک موتور هیدروژنی اب است، ابی برای استحمام و بقا .

گاز هیدروژن H2 خلوص بالا
گاز هیدروژن H2 خلوص بالا

دیگر موارد کاربرد هیدروژن:

  • مهمترین کاربرد هیدروژن به عنوان ناقل انرژی است( در سوخت موشک های فضایی از هیدروژن استفاده میشود)
  • تولید برق از سلول ها و یا باتری های هیدروژنی
  • استفاده از هیدروژن مایع در کاربردهای سرماسازی
  • ساخت بمب های هیدروژنی با استفاده از تریتیوم راکتورهای اتمی
  • احیاء سنگهای معدنی فلزی ، تولیداتی مانند اسید هیدروکلریک و جوشکاری
  • بعلت سبکتر بودن هیدروژن نسبت به هوا در گذشته به عنوان عامل بالا برنده در بالن ها استفاده میشده اما به علت اشتعال زا بودن ان و خطرات مربوط دیگر از این گاز استفاده نمیشود.

 

تکنیکال گاز وارد کننده و تامین کننده گاز هیدروژن در گریدهای 5 (999/99 %) ، 5.5 (9995/99 %) و 6 (9999/99 % ) میباشد. گاز هیدروژن با فشار 180 – 200 بار در سیلندر های 50 لیتری همراه با انالیز و سرتیفیکیت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *