گاز دی اکسید کربن – Carbon dioxide Gas

گاز دی اکسید کربن – Carbon dioxide Gas

(گاز دی اکسید کربن / گاز CO2 / یخ خشک / قیمت یخ خشک / گاز CO2 ازمایشگاهی / میکس گاز CO2 / سیلندر گاز CO2 / سیلندر گاز دی اکسید کربن/ اتمسفر بهبود یافته)

گاز دی اکسید کربن - Carbon dioxide Gas
گاز دی اکسید کربن – Carbon dioxide Gas

دی اکسید کربن درحالت های مختلف گازی، مایع و جامد عرضه میشود .

دی اکسید کربن( CO2 ) مایع ، گازی  بی رنگ است که می تواند در غلظت های بالا گازی خفه کننده باشد. ( 2 CO ) در بسیاری از منابع مختلف وجود دارد. می توان آن را از  چشمه دی اکسید کربن طبیعی ، کوره های آهک ، فرآیندهای تخمیر و جریان گاز از کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی بدست اورد.  همچنین دی اکسید کربن را می توان از جریان گاز منتشر شده از نیروگاه ها نیز بدست اورد.

دی اکسید کربن در بسیاری از برنامه های کاربردی به خوبی شناخته شده است. در صنعت مواد غذایی و نوشیدنی – از نوشیدنی های carbonating و به عنوان یکی از اجزاء گاز MAP   ( گاز اتمسفر اصلاح شده )  برای نگهداری و عمر طولانی انواع غذاهای بسته بندی شده.

یخ خشک  یا دی اکسید کربن جامد که معمولا برای ذخیره سازی و حمل و نقل دمای محصولات حساس مانند غذاهای منجمد و سرد یا مواد دارویی پزشکی استفاده می شود.  یخ خشک به  عنوان یک فرایند خنک کننده در مواد غذایی، مواد شیمیایی، صنایع تحقیقاتی و دارویی استفاده می شود و همچنین یک عامل بسیار موثر در تمیز کردن و سازگار با محیط زیست است. در بخش کشاورزی، دی اکسید کربن را می توان به منظور افزایش رشد در گلخانه ها و به عنوان خوراک و یک بازخورد زیستی برای جلبک هایی که تولید نفت خام (سبز) میکنند مورد استفاده قرار داد .

گاز دی اکسید کربن - CO2 GAS
گاز دی اکسید کربن – CO2 GAS

خواص غیر قابل اشتعال گاز CO2 آن را به گازی محبوب و کاربردی تبدیل کرده.

بسیاری از کاربردهای ان : از جمله به عنوان یک جزء از مخلوط احیا پزشکی، عامل خنثی سازی برای کنترل  PH، یک عامل خنثی سازی برای جوشکاری فولاد ، یک جایگزین برای انفجار پودر در عملیات استخراج و معدن به صورت فشرده و یک عامل انفجار به صورت جامد .

محبوبیت دی اکسید کربن  مایع در حال رشد است. به عنوان یک مبرد برودتی در سیستم های خنک کننده مکانیکی با توجه به مزایای زیست محیطی آن است.

همچنین دی اکسید کربن برای رسوب بخار شیمیایی از دی اکسید سیلیکون، مخلوط فعال لیزر، کلمن آنالایزر نیتروژن ، شستشوی پالپ، نظارت بر تولید گازهای گلخانه ای ماشین ها ، نظارت بر محیط زیست ، اطفاء حریق ، در جراحی و استریل کردن، تجزیه و تحلیل خون، آماده سازی نمونه، کروماتوگرافی و تجزیه و تحلیل تولید رنگ بکار می رود.

تکنیکال گاز سنتر ارائه دهنده دی اکسید کربن بصورت گاز ، مایع و جامد در انواع سیلندرها و مخازن در حجم های مختلف و همچنین در مخلوط های گازی مورد نظر مصرف کنندگان در ابزار دقیق.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *