گاز بسته بندی مواد غذایی – MAP GAS

گاز بسته بندی مواد غذایی MAP GAS

بسته بندی به روش اتمسفر بهبود یافته (Modified Atmosphere Packaging (MAP
map gas
map gas

(گاز بسته بندی گاز map بسته بندی به روش اتمسفر بهبود یافته حفظ کیفیت مواد غذایی با گاز بسته بندی تکنیکال گاز سنتر)تولید کنندگان مواد غذایی همیشه بدنبال راهی برای گسترش عمر مفید مواد غذایی، بدون تغییر در خواص فیزیکی یا شیمیایی و یا اضافه کردن هر مواد غیر طبیعی به آن بوده اند. بسته بندی به روش اتمسفر اصلاح شده (MAP) راه ایده آل برای رسیدن به این امر است. این یک روش طبیعی است که به سرعت در حال رشد و محبوبیت در سراسر جهان می باشد. در بسیاری از موارد، آن را نیز می توانید جایگزین روش های حفظ مکمل کرد .

گازهای ترکیبی MAP GAS  معمولا شامل گازهای جوی عادی ، مانند اکسیژن ( O2 ) ، نیتروژن ( N2 ) و دی اکسید کربن (CO2)  می باشد . همچنین مهارکرن رشد میکروبی مواد غذایی تا حدی با کمک گازهای دیگر همچون آرگون ( Ar ) ، هیدروژن ( H2 ) و نیتروس اکساید (N2O ) ، صورت می گیرد . این گاز ها را میتوان به صورت خالص یا ترکیبی بر اساس نسبت های خاص ، و با توجه به نوع مواد غذایی به کار برد .

به عنوان مثال ، CO2 خاصیت ضدقارچ و ضد باکتری دارد و از رشد باکتری جلوگیری می کند . بنابراین از CO2 جهت مهار میکروارگانیسم ها استفاده می شود . و بیشترین تاثیر CO2 بر روی موادی که میکروارگانیسم ها و باکتری های بیماری زا ، عامل فساد آن ها هستند ، می باشد .

یا از گاز نیتروژن ( N2) به عنوان گاز بی اثر ، جهت جایگزین کردن با اکسیژن در بسته بندی ، استفاده می شود . تا مانع از اکسیداسیون مواد غذایی شود . همچنین گاز نیتروژن به علت پایین بودن قابلیت حل شدن در آب ، میتواند در جهت جلوگیری از فروپاشی بسته ها ( Package Collapse ) و یا حفظ حجم داخلی بسته ، مورد استفاده قرار گیرد .
از سوی دیگر ، میزان استفاده اکسیژن در بسته بندی ها تا حد ممکن باید کم باشد ، به استثنا گوشت . در بسته بندی گوشت ، اکسیژن از تبدیل میوگلوبین گوشت که همان رنگدانه های قرمز گوشت تازه هستند ، به فرم اکسیژنه آن یعنی اکسی میوگلوبین که قهوه ای رنگ می باشد ، جلوگیری می کند تا قرمزی گوشت حفظ شود . همچنین اکسیژن برای بسته بندی میوه و سبزیجات به عنوان عامل تنفس ، بسیار ارزشمند می باشد .

با MAP GAS شما میتوانید:

_ افزایش فروش بوسیله رشد تقاضا برای محصولات تازه و محصولاتی که بصورت طبیعی حفظ می شوند .
– افزایش طول عمر مواد غذایی بدون مواد شیمیایی یا فریز کردن.
– افزایش طول عمر مواد غذایی در چرخه توزیع توسط چند روز حتی چند هفته.
– حفط ظاهر ، بافت و مزه مواد غذایی.
– بهبود راندمان تولید و توزیع مواد غذایی با کاهش هزینه ها .

تکنیکال گاز سنتر طیف وسیعی از گازهای MAP را در جهت رفع نیاز های صنایع زیر ارائه میدهد:

1- محصولات لبنی
2- خشکبار ، شیرینی جات ، کیک ها ، اسنک ها
3- ماهی و غذاهای دریایی
4- میوه ها ، سالاد و سبزیجات تازه
5- گوشت و فراورده های گوشتی
6- غذاهای آماده ( فست فود )

تکنیکال گاز سنتر موفق به توسعه و تولید طیف وسیعی از گازهای بسته بندی مواد غذایی شده است. بسته بندی اتمسفر اصلاح شده بسته به نوع مواد غذایی متفاوت است. لذا در هنگام سفارش با ذکر نوع مواد غذایی از مناسب بودن ترکیب گاز برای ماده مصرفی توسط کارشناسان ما اطمینان حاصل نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *