رگلاتور آزمایشگاهی – Regulator For Purity Gas- Lab Regulator

رگلاتور آزمایشگاهی Regulator For Purity Gas- Lab Regulator

گاز های آزمایشگاهی ، گازهای هستند که معمولا خلوص آنها بین 99.999% تا 99.9999% می باشد یعنی بین گرید 5.0 تا 6.0. این نوع گاز ها خود به دو دو دسته غیر خورنده ، سمی و خورنده تقسیم می شوند علاوه بر این خصوصیات ، گازهای آزمایشگاهی را می توان به دو دسته دیگر یعنی آتش زا و غیر آتش زا تقسم کرد .

برای کنترل این نوع گازها ، بدلیل اینکه خلوص در این نوع گاز ها از اهمیت خاصی برخوردار است ، باید از رگلاتور های آزمایشگاهی استفاده کرد .

– گازهای غیر خورنده و غیر سمی : 

برای گازهای غیر خورنده و غیر سمی ، از رگلاتور های برنجی یا پوشش کروم با دیافراگم استیل یا هستلوی(Hastelloy C276) استفاده می شود . در واقع برای این نوع گازهای ، نیازی به رگلاتور استنلس استیل نمی باشد ، و فقط برای حفظ خلوص گاز ، از دیافراگم استیل یا هستلوی استفاده می شود .

 -گازهای خورنده و سمی  : 

برای کنترل این گاز ها ، باید از رگلاتور های استنلس استیل 316L استفاده کرد .و علاوه بر این ، بدلیل اینکه دیافراگم این نوع رگلاتو رها ، بطور مداوم در ارتباط با گازهای سمی و خورنده می باشد ، باید جنس دیافراگم نیز استیل یا مقاوم تر از آن یعنی هستلوی (Hastelloy C276) باشد .

جنس این نوع رگلاتو رها ، چون در ارتباط با گاز سمی و خورنده قرار می گیرند ، یعنی از ابتدا و از قسمتی که بر روی سیلندر ها نصب می شوند ، باید استیل باشد . یعنی هم مهره رگلاتور ، هم ساقه و بدنه رگلاتور کامل از جنس استیل می باشد .

انتخاب جنس استیل در این نوع رگلاتورها ، موجب افزایش طول عمر رگلاتور و حفط نکات ایمنی در مورد استفاده از گازهای خورنده و سمی ، می شود .

تکنیکال گاز سنتر ( Technical Gas Center ) ، به عنوان وارد کننده طیف وسیعی از رگلاتور ، اعم از رگلاتور های صنعتی و رگلاتور های آزمایشگاهی ، آمادگی خود را در جهت تامین این نوع رگلاتور ها از برند های مطرح دنیا ، اعلام می دارد .

رگلاتور آزمایشگاهی - Lab Regulator
رگلاتور آزمایشگاهی – Lab Regulator

 

 

 

  •   Single Stage Regulator
  • Dual Stage Regulator
  • Calibration Regulator
  • Back Pressure Regulator
  • Panel & Line Regulator

 

یک دیدگاه در “رگلاتور آزمایشگاهی – Regulator For Purity Gas- Lab Regulator

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *